Top

BLOG - ČLÁNOK

Ako nájsť tú pravú: Sprievodca výberom garážovej brány (2. časť)

22. 8. 2017 | Martin Kotrbčík | Poradenstvo
Ako nájsť tú pravú: Sprievodca výberom garážovej brány (2. časť)

V minulej časti nášho sprievodcu sme si povedali o tom, ako si vybrať ten správny materiál garážovej brány a ako zaručiť to, aby bola bezpečná. V druhej časti vám poradíme, ako sa rozhodnúť pre farbu, dodávateľa a ovládanie garážovej brány.

Farba a dizajn. Záleží na nich?

Záleží. Garáž aj dom spolu vytvárajú jeden celok. Ak chcete, aby aj nejako vyzeral, určite vyberajte dizajn a farbu garážovej brány aj podľa vzhľadu vášho domu. To znamená, že berte do úvahy to, akej farby a z akého materiálu máte vchodové dvere, okná a strechu. Veď si to predstavte. Pri drevených eurooknách asi len ťažko pekne ukáže biela plastová garážová brána.

U nás v Lamellande však máte na výber z viacerých farieb a prevedení. Ponúkame vám overenú klasiku, ale aj netradičné vzory a farby. Treba však myslieť aj na to, že tá klasická biela plastová garážová brána bude asi vždy najlacnejšia. Ak túžite po bráne s imitáciou dreva, rátajte aj s tým, že si na ňu nielen o niečo dlhšie počkáte, ale si aj priplatíte. Výhodou je však to, že môžete mať presne takú bránu, po akej túžite.

Prečo zvoliť radšej diaľkové ovládanie?

Už dávno neplatí, že garážovú bránu musíte otvárať iba ručne. Vďaka moderným technológiám ju môžete otvoriť/zatvoriť aj z pohodlia vášho automobilu. A je to dokonca aj bezpečnejšie. Ak máte automaticky ovládanú garážovú bránu, jej motor slúži zároveň aj ako poistka proti vytiahnutiu brány. V prípade, že máte bránu na ručné ovládanie, je potrebné ju zaistiť proti nadvihnutiu vnútornou blokovacou zarážkou alebo doplniť uzamykateľným zámkom.

Garážovú bránu od Lamellandu navyše môžete ovládať nielen „klasickým“ diaľkovým ovládačom, ale aj smartfónom, tabletom, bezdrôtovou klávesnicou, interiérovým ovládačom a podobne. To všetko vďaka pohonom značky Somfy alebo Erte.

Vyberte si toho správneho dodávateľa

Naozaj nie je jedno, kto vám vašu novú garážovú bránu inštaluje. Zvoľte si takú firmu, ktorá:

  • má dobré referencie,
  • pôsobí už nejaký ten čas,
  • predáva kvalitné garážové brány,
  • poskytne vám pravidelný servis a údržbu.

Takou firmou môžeme byť aj my. Prezrite si našu ponuku garážových brán a vyberte si. Ponúkame vám sekciové, priemyselné, krídlové aj rolovacie garážové brány.