Top

Krídlové garážové brány

Krídlové brány sú vhodné predovšetkým do objektov s obmedzeným vnútorným priestorom, do ktorých nie je možné osadiť sekciovú bránu.

Krídlové brány sa môžu otvárať manuálne alebo motoricky. Podmienkou použitia tohto typu brány je rovina v mieste pohybu krídiel, aby ich bolo možné fixovať pomocou zarážok proti samovoľnému privretiu.

Krídla brány sú vyrobené z odolných hliníkových profilov. Výplň krídel tvoria panely o hrúbke 40 mm izolované tvrdenou polyuretánovou penou a uložené horizontálne nad sebou. Pánty, v ktorých sú krídla osadené, sú nastaviteľné v horizontálnej aj vertikálnej rovine. Brány sa vyrábajú ako jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Šírka krídel je voliteľná – brána nemusí byť delená symetricky. Viacero typov krídlových brán nemá prerušený tepelný most, preto sú vhodné skôr do nevykurovaných alebo čiastočne vykurovaných priestorov. Ak trávite v garáži viac času, odporúčame dať prednosť sekciovej alebo rolovacej bráne.

dvojkridlova_brana_actual

Ponúkame tieto typy krídlových garážových brán:

TRISTAN

tristan

Bezrámový systém krídel vhodný pri rekonštrukcii alebo výmene starej brány. Použitie tohto typu brány je možné len pre otvory s oceľovým L profilom na vonkajšej strane, do ktorého sa upevnia pánty krídiel. Pre montáž sa vyžaduje rovnosť pôvodného rámu s maximálnou odchýlkou v uhlopriečkach 5 mm a čelná strana oceľového L profilu široká min. 50 mm. Brána je v základnej zostave osadená kľučkou so zámkom FAB. Súčasťou je zarážka neaktívneho krídla so stredovým ovládaním a pár zarážok pre fixovanie krídel v otvorenej polohe. Maximálne rozmery brány sú š. 2500 x v. 2300 mm.

ZEUS

zeus

Brána s hliníkovým rámom bez prerušeného tepelného mostu. Montuje sa do stavebného otvoru, čím dochádza k zníženiu jeho svetlosti. Po montáži sa odporúča vytvoriť k prahu nábeh s hrúbkou cca 20 mm, aby nedochádzalo k uvoľneniu rámu počas ďalšieho používania brány. V základnej zostave je kľučka so zámkom FAB, zarážka neaktívneho krídla integrovaná v ráme a zarážky pre fixovanie krídel v otvorenom stave. Kotvenie pomocou oceľovej kotviacej pracne alebo cez rám. Maximálny rozmer brány je š. 2480 x v. 2480 mm.

HERCULES

hercules

Krídlová brána s prerušeným tepelným mostom vhodná pre vyhrievané a čiastočne vyhrievané garáže. Typ Hercules je možné dodať aj bez prahu a s použitím aktívneho tesnenia na spodnej hrane krídla. Hliníkový rám s prerušeným tepelným mostom sa montuje do stavebného otvoru, čím dochádza k zníženiu jeho svetlosti. V základnej zostave je kľučka so zámkom FAB, zarážka neaktívneho krídla integrovaná v ráme a zarážky pre fixovanie krídel v otvorenom stave. Kotvenie pomocou oceľovej kotviacej pracne alebo cez rám. Maximálny rozmer brány je š. 3000 x v. 2500 mm.

Krídlová brána sa montuje do zaomietnutého stavebného otvoru. Treba preto počítať s jeho zmenšením o šírku rámu. Ako výrobný rozmer sa zadáva šírka a výška stavebného otvoru. Pred zameraním je potrebné skontrolovať rozmery uhlopriečok – povolená odchýlka je max. 5 mm. V otváracom priestore pred bránou smerom von nesmie byť žiadna prekážka ani terénna nerovnosť.

zameranie_kridlova_brana

VN – výška nadpražia
ŠSO – šírka stavebného otvoru
VSO – výška stavebného otvoru
ZHS – zastavaná hĺbka stropu

Pre krídlové brány sa používajú stropné pohony doplnené adaptérom s asymetrickými ramenami. V prípade automaticky ovládanej brány je potrebné nadpražie min. 50 mm a pripravená zásuvka 230 V, najlepšie v mieste predpokladaného umiestnenia pohonu.

K našim bránam ponúkame možnosť výberu z pohonov zn. Somfy alebo zn. Erte.

Pohony Somfy sú dodávané s remeňovou dráhou a vyznačujú sa tichým chodom a jednoduchou inštaláciou. Možno ich pripojiť k rôznym „inteligentným“ systémom riadenia domácností a doplniť o rozsiahle príslušenstvo. Na možnosť použitia jednotlivých typov pohonov sa informujete u predajcu. Ovládanie je riešené na vypínač alebo diaľkovým ovládaním. Štandardne dodávame k bráne 2 ks diaľkového ovládania, v prípade požiadavky sa dá doobjednať diaľkové ovládanie navyše.

Cenovo dostupnejším variantom sú rovnako kvalitné pohony zn. Erte. Ponúkame variant s reťazovou aj remeňovou dráhou. Ak je garáž v blízkosti obytnej časti stavby, odporúčame zvoliť remeňovú dráhu pre jej tichý chod. Ovládanie je riešené na vypínač alebo diaľkovým ovládaním. Štandardne dodávame k bráne 2 ks diaľkového ovládania, v prípade požiadavky sa dá doobjednať diaľkové ovládanie navyše.

Do krídlových brán je možné osadiť presvetľovacie okienka rôznych tvarov a farieb. Rámiky okienok sú vyrobené z odolného PVC s hladkým povrchom alebo so štruktúrovaným povrchom, tzv. woodgrain. Finančne náročnejšími, ale dizajnovo luxusnejšími, sú inoxové rámiky. Farba rámikov sa väčšinou volí podľa farby panela. V prípade neštandardných imitácii dreva je možné nastriekať rámik do RAL farby v podobnom odtieni.

Krídlové brány dodávame v základnej bielej farbe (rám, krídla a výplne krídel). Okrem toho sa dá rám nastriekať do RAL farby alebo nalaminovať renolitovou fóliou jednostranne alebo obojstranne. Výplne krídel tvorené termoizolačnými panelmi ponúkame v piatich dizajnoch – hladký panel, panel so stredovou drážkou, lamelový vzor, kazetový vzor a mikroprofil. Farba panela je voliteľná z ponuky štandardných farieb alebo zo vzorkovníka RAL. Hladký panel CLASIC je možné dodať v akomkoľvek renolitovom odtieni podľa ponuky.