Top

Rolovacie brány

Ak potrebujete využívať priestor pod stropom garáže, je rolovacia brána pre vás ideálnym riešením .

Konštrukcia brány nezasahuje do vnútorného priestoru garáže, takže ju môžete využívať bez obmedzenia. Rolovacia brána sa dá namontovať do novostavieb aj do existujúcich objektov. Je vhodná pre pre malé privátne garáže, ale aj pre väčšie priemyselné objekty.

Systém rolovacích brán je rovnaký ako u klasických roliet. Lamely sa navíjajú na hriadeľ uložený v boxe nad otvorom, po stranách sú vedené v bočných vodiacich koľajniciach. Rozmer boxu, veľkosť hriadeľa a šírka lamely závisí od rozmerov brány. Na výrobu brán sa používajú hliníkové lamely v šírke 55, 77 a 96 mm plnené polyuretánovou penou a vzájomne spojené kĺbovým spojom. Vo vodiacich koľajniciach je viacbodové kefkové tesnenie zaisťujúce dokonalé utesnenie otvoru. Ovládanie brány môže byť automatické alebo ručné s pružinovou protiváhou.

3-1161978

Rolovacia brána sa dá namontovať viacerými spôsobmi. Montáž nie je náročná a rolovaciu bránu možno nainštalovať takmer na každé miesto. Nie sú potrebné žiadne väčšie stavebné úpravy priestoru alebo prípravy otvoru.

  • montáž za otvor
  • montáž do otvoru
  • montáž pred otvor

typy-montate-sede

Štandardná montáž je za stavebný otvor, kedy sa neznižuje jeho využiteľná výška. Pri tomto spôsobe montáže brána môže, ale nemusí mať box. O tom, ktorý spôsob montáže bude pre vás najvhodnejší, sa poraďte s naším technikom.

Prevažne sa používajú lamely 77 mm a 96 mm, ktoré majú dostatočné pevnostné a izolačné vlastnosti.

Brány s lamelou 55 mm sú určené pre otvory menších rozmerov – napr. výklady alebo ako zabezpečenie pred presklené steny a pod.

Plášť lamiel je vyrobený z hliníkového plechu.Všetky lamely sú vyplnené PUR penou a povrchovo upravené.

lamelam550   lamelat77

K rolovacím bránam dodávame pohony zn. Nice. Talianska firma Nice patrí k popredným svetovým výrobcom pohonov a integrovaných systémov automatizácie pre garážové brány, rolety, žalúzie, krídlové a posuvné brány. Jej výrobky sa vyznačujú spoľahlivosťou, najmodernejšími technológiami a príťažlivým dizajnom.

Pre privátne brány sa používa rúrový pohon s možnosťou núdzového manuálneho ovládania. Pre priemyselné brány so silnou intenzitou prevádzky je určený bočný motor so zabudovanou padacou brzdou a núdzovým manuálnym ovládaním.

Podľa potreby je možné dodať k motorom špeciálne príslušenstvo, napr. externý prijímač, diaľkový ovládač, elektrický uzamykateľný spínač, kľúčové spínače, maják a pod. Máte záujem o konkrétne príslušenstvo? Neváhajte a spýtajte sa našich predajcov na ďalšie možnosti doplnkov z ponuky. Pokúsime sa vyriešiť všetky vaše požiadavky k úplnej spokojnosti.

  • Bezpečnostné prvky
  • Infrazávora
  • Bezpečnostná kontaktná lišta
  • Pádová brzda

Box a bočné vodiace koľajnice sú v základnej verzii v bielej alebo tmavohnedej farbe. Na objednávku dodávame tieto časti aj vo farbe RAL podľa želania. Vodiace nohy je možné potiahnuť jednostranne alebo obojstranne renolitovou fóliou.

V základnej farebnej ponuke lamiel je široký výber odtieňov RAL vrátene imitácií dreva. Rolovacie brány s lamelou 96 mm dodávame len v striebornej farbe.