Top

BLOG - ČLÁNOK

Zoznámme sa s doplnkami priemyselných garážových brán

16. 1. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Zoznámme sa s doplnkami priemyselných garážových brán

Priemyselné garážové brány by mali pevné, odolné a ich ovládanie pohodlné. A to aj vďaka doplnkom, ktoré k nim ponúkame.

Konštrukcia, ako tesnenie a kovanie sú súčasťou každého jedného kusu garážovej brány. Čo však s ostatnými doplnkami, ako farba, spôsob ovládania, presvetľovacie okienka, vetracie mriežky či integrované dvere? Viete, čo všetko nimi získate?

1.  Pohon brány – ručný i automatický

Priemyselné garážové brány sú sekciové, to znamená, že 40 mm panely, z ktorých sa skladajú, sa pri otváraní zasúvajú pod strop. Ovládanie sekciových brán je jednoduché. V prípade manuálneho ovládania nemusíte vyvíjať takmer žiadnu námahu – ich konštrukcia obsahuje pružinu, ktorá celú činnosť zjednodušuje. No v súčasnosti je pre firmy omnoho praktickejšie elektronické ovládanie, ktoré má viacero podôb.

K našim garážovým bránam dodávame elektronické pohony značky Sommer, Nice a Force. Sú nielen výkonné, ale aj dlho vydržia. Ponúkame dva typy automatických pohonov – s diaľkovým ovládaním alebo na vypínač. Podľa vašich potrieb vám však vieme zabezpečiť aj fotobunku, výstražný maják či optickú bezpečnostnú lištu.

Prečítajte si tiež: Priemyselné garážové brány: Čo všetko by ste mali o nich vedieť

2.  Presvetľovacie okienka

Priamo do garážovej brány možno umiestniť aj okno. Cez takéto okno preniká dovnútra svetlo, a teda cez deň nemusíte natoľko zažínať svetlo. Tým pádom šetríte nemalé čiastky na elektrine. Vyberte si rozmer, tvar i farbu – a my vám zaistíme všetko ostatné. Rámiky sú vyrábané z PVC materiálu, prípadne, pre tých náročnejších sú k dispozícii inoxové rámy.

3. Biela aj farebná

Myslíte si, že priemyselné garážové brány môžu byť iba fádne a nemoderné? To nie je pravda. Celé spektrum farieb získate už v štandardnom prevedení, za ktoré sa nič nepripláca. Okrem bielej sa garážová brána vyskytuje aj v striebornej, hnedej, antracitovej, modrej a červenej.

4. Druhý vstup – dvere

Prechodové dvere sú skvelým riešením vždy, keď chcete chodiť dovnútra bez toho, aby ste otvárali bránu. Z našej ponuky si môžete vybrať hneď z dvoch typov dverí – ALTO a BASSO.  Výška prahu ALTO je 90 mm a štandardne sa predáva v striebornej a bielej farbe. Pričom druhý typ BASSO má znížený prah prispôsobený pre ľudí na vozíku a dodáva sa iba v čiernom farebnom prevedení. Samozrejme, je možné požiadať aj o iné farby, ktoré si však klient musí zvlášť zaplatiť.

K dverám si nezabudnite vybrať bezpečnú kľučku – pri manuálne ovládaných bránach sa často používa vonkajšia uzamykateľná kľučka s guľou.

Priemyselné garážové brány ponúkajú ten najvyšší komfort, aký je pre firemné objekty potrebný. V prípade, že by ste mali o takúto garážovú bránu záujem, kontaktuje nás.