Top

BLOG - ČLÁNOK

Údržba garážovej brány: O čo sa treba starať?

13. 9. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Údržba garážovej brány: O čo sa treba starať?

Garážová brána vyžaduje určitú pravidelnú údržbu rovnako, ako všetky ostatné veci v našom živote. Napriek moderným materiálom a technológii výroby má brána komponenty, ktoré potrebujú občasný zásah pre lepšiu funkčnosť. O čo by sme sa mali starať v prípade garážovej brány?

Nečistoty pod bránou

Najčastejším problémom pri poruchách garážovej brány bývajú nečistoty, ktoré pod ňu nafúka vietor. Všetko od lístia cez štrk a prach dokážu s tesnením narobiť poriadny problém. Garážová brána tak nedosadá úplne dole a jej kvality sa vytrácajú. Pravidelným upratovaním priestoru pod bránou sa tomuto problému vyhnete.

Mazanie

Niektoré pohyblivé časti kovania a pántov brány treba čas od času namazať. Podobne ako pri dverách sa trenie časom zvyšuje a novým mazadlom (priamo určeným na pohyblivé časti brány) zabezpečíte opäť plnú funkčnosť všetkých komponentov.

Zájdený prach

Pri výmene okien vám skúsení majstri poradia, aby ste ich neotvárali počas prašných prác, ktoré budú nasledovať pri rekonštrukcii bytu. Prachové častice sa môžu dostať do mechanizmu, ktorý následne znehodnotia. Podobne je to aj pri garážovej bráne. Keď sa nabudúce rozhodnete rezať niečo, z čoho sa veľmi práši, vezmite to od brány ďalej alebo ju držte zavretú, kým prach nesadne.

Pohon

Motor a ostatné elektrické súčasti automatických garážových brán by sme mali chrániť najmä pred vlhkým prostredím. Ak bránu nevystavíme napospas nadmernému vlhku, jej elektronika sa nám odvďačí ďalšími rokmi poctivej práce.

Zmeškali ste to? Vyberte si novú

Vyberte si z našej ponuky garážových brán a dajte zbohom tej starej. Či už je dôvodom jej výmeny nefunkčný motor, nedostatočné tesnenie alebo celkový vek a zlá starostlivosť, nová brána splní všetky vaše požiadavky a vy znovu objavíte komfort, ktorý dokážete získať aj vo vašej garáži.