Top

BLOG - ČLÁNOK

Typ garážovej brány. Ktorý je najlepší?

5. 5. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Typ garážovej brány. Ktorý je najlepší?

Neviete, akú garážovú bránu si vybrať? Ktorý typ otvárania bude pre vás najpohodlnejší? V článku sa pozrieme na výhody, ale aj nevýhody rôznych druhov brán.

Rolujeme rolety

Ak máte na oknách rolety, iste viete, na akom princípe funguje ich mechanizmus. Pri ich odostieraní sa lamely navíjajú do boxu pomocou bočných vodiacich koľajníc. No a presne takto podobne funguje prvý typ gáražových brán – rolovacie brány.

Ich citeľnou výhodou je, že šetria miesto. Priestor dokážu uštedriť najmä pod stropom garáže, pretože do neho svojou konštrukciou nezasahujú. Vďaka svojej „šetrnosti“ sú vhodné do súkromných garáží, ale aj do firemných priestorov. Ak chcete strop využiť na svetlo či upevnenie vecí, pri rolovacej bráne si to môžete dovoliť.

Najžiadanejšia je sekciová brána

Sekciové brány vám zabezpečia všetko, čo potrebujete. Ich panely, z ktorých sa skladajú, sú vyplnené izolačným materiálom, a tak sa nemusíte obávať zbytočných únikov tepla. Tento typ garážovej brány sa zasúva pod strop a je možné doň zabudovať vstupné dvere. V istých prípadoch, užitočná vec, čo poviete?

Krídlová garážová brána nie je prežitkom

Aj keď sa v súčasnosti dáva prednosť bránam, ktoré nezaberajú miesto pred garážou, buďte si istí, že krídlové brány nie sú žiadnym staromódnym prežitkom. Najmä v prípade limitujúceho vnútorného priestoru garáže sú krídlové brány výborným riešením.

Sme zvyknutí na to, že krídlové brány si otvoríme pekne manuálne. No dnes to už vôbec nemusí byť tak. Automatickému pohonu sa poďakujete vo chvíľach, keď sa vám nebude chcieť vystrčiť z auta ani pätu.

A čo farba? Namodelujte si bránu online

Ak ste si vybrali typ brány, ale ste stratení v jej farebnom prevedení, využite náš online dizajnér. Zvolíte si farbu domu, okien a k tomu skúšajte tú správnu farbu a prevedenie brány. Máte toľko pokusov, koľko chcete. Náš dizajnér môže využiť naozaj hocikto.

No ak by ste chceli zistiť cenu garážovej brány či iba poradiť, v tom vám už nepomôže virtuálny pomocník. Ozvite sa nám, radi sa vám budeme venovať.