Top

BLOG - ČLÁNOK

Skvelé výhody garáže v zime, ktoré vám zaistia pohodlie

20. 2. 2017 | Martin Kotrbčík | Poradenstvo
Skvelé výhody garáže v zime, ktoré vám zaistia pohodlie

Garáž je skvelým pomocníkom, v ktorom bude vaše auto v bezpečí. Aké benefity vám prináša a prečo by ste mali mať auto v garáži aj vy, sa dozviete v článku.

Garáž je nenahraditeľná. Prečo? Pretože do nej môžete schovať auto a ochrániť ho tak pred nepriaznivým počasím. Silný dážď a krúpy môžu zničiť lak vašej karosérie. Ak vonku mrzne, môžu vám dvere auta primrznúť a pri zlej manipulácii sa ľahko pokazia. Aj zámok vám môže zamrznúť a potom je problém auto odomknúť. Častokrát sa zmrznutý zámok aj poškodí. Napríklad tým, že do neho budete nasilu dávať kľúč.

Keď vám na auto napadá sneh, musíte ho zhadzovať. Primrznuté okná treba oškrabávať. Stierače musíte opatrne odlepiť od zmrznutého skla. Všetky tieto nepríjemnosti vám robia vrásky na čele a okrem toho stoja aj peniaze.

Garáž je nenahraditeľná v zime aj v lete

A práve v týchto prípadoch je ideálne mať garáž. Žiadne zarosené či zmrznuté okná. Auto je suché a rýchlejšie sa po naštartovaní zahreje, keďže nestojí vonku na mraze. Tým ušetríte aj na palive. V lete zase nesadáte do rozhorúčeného vozidla, v ktorom sa nedá vydržať. V garáži vám naň nebude svietiť slnko a neprehreje sa do neznesiteľných teplôt.

Z tepla do tepla

Aj zberatelia áut nechávajú svoje vzácne vozidlá schované v garáži, aby sa nijako nepoškodili. Iba tak sú z nich hotové „cukríky”. Výhodou garáže je aj prechod do domu. Vojdete s autom do garáže a odtiaľ sa dostanete priamo do domu. Takže vystúpite zo suchého auto do teplej miestnosti domu.

Ideálne je mať priamo v garáži odtokové kanáliky v podlahe. Keď zaparkujete s autom do garáže, ktoré je zasnežené, všetok sneh a nazberaná špina v podbehoch sa roztopia. Kanálikmi sa voda a špina odplavia preč. Nezabudnite garáž aj vetrať, aby sa vlhkosť dobre odparovala.

Garážové brány v Lamellande

Ak ste sa rozhodli pre kúpu garáže, kontaktujte nás. Radi vám poradíme s výberom garážovej brány. Môžete si pozrieť aj našu ponuku sekciových, priemyselných, krídlových a rolovacích brán. Bránu si môžete aj sami nakonfigurovať podľa vlastných predstáv.