Top

BLOG - ČLÁNOK

Seriál pre domácich majstrov: Ako na úložný priestor

11. 5. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Seriál pre domácich majstrov: Ako na úložný priestor

V garáži máme okrem auta mnoho iných vecí. Náradie, bicykle či iba zimné pneumatiky, ktoré nemáte kam odložiť. V dnešnej časti seriálu pre domácich majstrov si povieme, ako ušetriť pár centimetrov miesta vďaka šikovným pomôckam.

Stena ich udrží

Neporiadok striehne na všetky kúty našej domácnosti a garáž nie je výnimkou. Najväčším problémom „bordelu“ je, že veci väčšinou poukladáme na seba bez logiky a usporiadania, neurčíme im pevné miesto. Bicykel najčastejšie oprieme o stenu a myslíme si, že inak to už nemôže byť. No prečo ho napríklad nezavesiť na stenu?

Podobne môžete zavesiť na voľnú stenu vaše náradie do záhrady, metlu, povraz, pílku, čokoľvek.

Zožeňte si závesnú tyč alebo úchyty, ktoré všetky tieto veci spoľahlivo udržia.

Nezabúdajme na strop

Na organizáciu vecí využite strop. Prostredníctvom dobrých držiakov môžete na strop pripevniť rôznorodé veci. Napríklad malé nádoby s klincami a skrutkami, ktoré pripevníte vekom o latku na strope. Klince roztriedite podľa toho, ako vám to vyhovuje. No hlavne tieto drobné pomôcky už viac nepostrácate. Na strop tiež môžete primontovať regály a dať do nich sezónne veci, ktoré teraz nepotrebujete.

Boxy s nápismi

Najdôležitejšie je ísť na to systematicky a nie ledabolo. Podobne ako doma, vytvorte vo vašej garáži sekcie. Na jednom mieste ponechajte náradie do záhrady, do auta, príslušenstvo na lyžovanie či turistiku,…K väčšej prehľadnosti vám pomôžu boxy, krabice či škatule, ktoré označíte nápisom.

Záleží aj od typu garážovej brány

Voľné miesto vo vnútri garáži vám ovplyvní aj garážová brána. V prípade, že si vyberiete klasickú vyklápaciu bránu, ktorá sa zasúva pod strop, sa so stropom ako odkladacím priestorom môžete dopredu rozlúčiť. No sekciové garážové brány umožňujú maximálne využiť priestor v garáži. Vysúvajú sa pozdĺž steny. Tak isto ušetríte priestor pri rolovacích bránach.

Ak si chcete porovnať výhody jednotlivých typov brán, prelúskajte náš blog. Nájdete v ňom užitočné informácie, výhody i nevýhody každej z nich.