Top

BLOG - ČLÁNOK

Sekčné brány: Najčastejšie otázky

15. 4. 2016 | Martin Kotrbčík | Poradenstvo
Sekčné brány: Najčastejšie otázky

Správny výber garážovej brány je mimoriadne dôležitý a spája sa s množstvom otázok. Preto sme zozbierali často kladené otázky od našich zákazníkov, aby sme vám ušetrili čas a energiu pri hľadaní týchto odpovedí.

Na čo si dávať pozor pri výbere sekčnej garážovej brány?

Sekčné brány sú mimoriadne obľúbené pre svoju dlhú životnosť a spoľahlivý chod. Dávajte však pozor na fušerské spracovanie a inštaláciu vašej brány od menej kvalitných výrobcov a dodávateľov. Nižšia cena nemusí byť vždy iba výhodou. Lacnejšiu bránu môžete v budúcnosti preplatiť na opravách alebo na výmene rôznych nekvalitných dielov brány. Ak je brána nesprávne osadená alebo vyrobená, môže sa to prejaviť na nedostatočnom tesnení, izolovaní a v konečnom dôsledku zbytočnom úniku tepla.

Prečo si vybrať práve tento typ brány?

Ako sme už spomínali, sekčné brány sú jedným z najobľúbenejších typov. Ako už názov napovedá, tento typ brány sa skladá zo sekcií. Tieto sekcie sú v spojoch vyplnené izolačným materiálom, vďaka ktorému sa vyhnete zbytočným únikom tepla.
Ďalšou výhodou je možnosť integrovania vstupných dverí. Nebudete ju tak musieť otvárať, ak si do garáže pôjdete po náradie, alebo budete chcieť jednoducho prejsť cez garáž do domu. Oceníte tiež, že tento typ brány sa vysúva k stropu, takže vám nebude takmer vôbec zavadzať. Na rozdiel od vyklápacích brán, tento typ nepotrebuje priestor pred garážou pri jej otváraní.

Aký pohon sekčnej brány odporúčate?

V našej ponuke nájdete dva druhy motorov. Cenovo dostupnejšie motory ERTE a luxusné motory SOMFY. Oba pohony spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky podľa normy STN.
Naša ponuka je rozšírená o rôzne špeciálne príslušenstvo. K svojej bráne si môžete zaobstarať napríklad tlačidlový ovládač na kľúč alebo externý prijímač.

motor garážovej brány

Poradíte dobrú firmu na dodanie garážovej brány?

Za kvalitou našej práce a dodávaných produktov si stojíme. S takmer 20-ročnými skúsenosťami sme jednou z najväčších slovenských spoločností, ktorá sa zaoberá garážovými bránami. Za túto dobu sme si našli stovky spokojných zákazníkov, ktorí nás naďalej odporúčajú svojim známym a priateľom…