Top

BLOG - ČLÁNOK

Najcitlivejšie miesta vašej garážovej brány

8. 8. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Najcitlivejšie miesta vašej garážovej brány

Aj kvalitná garážová brána môže mať slabiny, do ktorých sa môžu „pustiť“ rôzni nepriatelia od silného vetra cez dážď až po potenciálneho zlodeja. Ktoré časti garážovej brány sú najzraniteľnejšie, ako ich môžeme chrániť a kedy treba zvážiť ich výmenu?

Okno

Ak máte v garážovej bráne zabudované sklenené okno, cez ktoré by sa náhodný votrelec dokázal dostať dnu, ani tie najlepšie zámky vám nepomôžu. Rozbiť okno je jednoduché a vo vnútri garáže už človek nájde veľa prostriedkov pre otvorenie celej brány – či už páčidlo alebo aj náhradné diaľkové ovládanie alebo kľúč. Ak chcete na garážovej bráne okno, nemalo by byť také veľké, aby cezeň prešiel človek.

Dvere

Zabudované dvere sú skvelým a praktickým doplnkom v prípade, že cez garáž často chodíte po vlastných a nechce sa vám ju otvárať celú. Ak je však zámok na dverách z nekvalitných materiálov alebo tam máte len obyčajnú vložku do dverí za pár eur, ich otvorenie nebude žiadny problém. Dvere musia mať minimálne tak kvalitné kovanie, ako uzamykací systém celej brány.

Tesnenie

Alebo inak povedané – každé miesto (najmä na okrajoch brány) cez ktoré môže dnu vojsť vietor, voda alebo hrot spomínaného páčidla. Dážď vám dokáže narobiť v garáži poriadny neporiadok a vietor môže zase vykývať bránu. Skontrolujte si doliehanie garážovej brány k stenám. Ak vidíte medzery alebo cítite pri okrajoch prúdenie vzduchu, je načase pouvažovať nad výmenou celej brány.

Nenechajte to na náhodu

Garážová brána je často podceňovaným vchodom do domu. Aj keď z nej nevedie priamo vchod do ostatných častí domu, aj v nej máte určite dostatok drahých pokladov od kosačky až po auto. Výber garážovej brány teda nesmiete brať na ľahkú váhu. Vyberte si z ponuky našich garážových brán a vybavte vašu garáž napríklad novou sekciovou alebo rolovacou bránou.