Top

BLOG - ČLÁNOK

Mýty a fakty o garážovaní auta. Poznáte ich?

3. 3. 2017 | Katarína Jakubeková | Zaujímavosti
Mýty a fakty o garážovaní auta. Poznáte ich?

Mnohí z nás majú svoje auto v garáži, ale je aj veľa ľudí, ktorým ich verný kamarát stojí pred panelákom na parkovacom mieste (v tom lepšom prípade). V článku, ktorý ste si práve otvorili, sa dočítate, čo je o garážovaní pravdou a čo je výmyslom.

Mýtus: Mať auto v garáži je za každú cenu lepšie

Nechávať vaše auto v garáži je z mnohých dôvodov dobrou voľbou. No nie vždy a za každých podmienok môže byť tou lepšou ako prístrešok alebo parkovisko. „Garážovanie“ skrýva niekoľké nástrahy, napríklad nedostatočné vetranie spôsobuje vlhkosť, čo prispieva k hrdzaveniu auta, a plesne, ktoré určite nie sú zdraviu prospešné.

V zime sa často pasujeme so snehom a soľou, ktoré zostávajú na karosérii auta. Možným riešením sú odtokové kanáliky v podlahe, ktoré sú určené na to, že odnesú nahromadený sneh a špinu a auto rýchlejšie vyschne.

Fakt: V zime žiadna námraza na oknách a zamrznuté súčiastky

„Garážovaniu“ nemožno odškriepiť skvelé výhody v zime. Namiesto toho, aby ste každé ráno zoškrabávali námrazu z okien alebo si sadali do studeného auta, okamžite môžete odísť do práce. To je však iba zlomok zo zimnej šarapaty počasia. Ak sú naozaj chladné dni, pokojne sa vám môže stať, že vám zamrzne kľučka alebo jednoducho nenaštartujete. Faktom teda nepochybne ostáva, že auto, ktorý stojí v zime v garáži, prekypuje výhodami.

Mýtus: Auto má dlhšiu životnosť

To, či pobyt v garáži skutočne predĺži životnosť auta, ešte nebolo nijako potvrdené. Ak sa oň budete starať, rovnako dobrý osud ho môže stihnúť i na ulici…

Fakt: Zlodejom vstup zakázaný iba vtedy, keď…

Prepichnuté pneumatiky či rozbité sklo na spätnom zrkadle sú nočnou morou. Poisťovne síce väčšiu škôd preplatia, ale čas, ktorý pri riešení problému strávite, vám nikto nevráti.

Toto sa vám však pri garážovaní auta nestane. Určite budete mať väčšiu istotu, že vám ho nikto neukradne alebo nezničí. Poistite sa dobrými bezpečnostnými prvkami. Prečítajte si náš článok o tom, ako zvýšiť bezpečnosť garáže.

Fakt: Kvalita garážovej brány rozhoduje

Garáž však nebude spoľahlivým úkrytom pred vandalmi bez kvalitnej garážovej brány. Ak si garáž postavíte svojpomocne a nepoužijete dobré kovanie či materiál, cez bránu vám ľahko prenikne dnu zlodej. Spoľahnite sa na brány od Lamellandu, ktoré si môžete vybrať z rôznych druhov. Ak sa chcete o našich garážových bránach dozvedieť viac, zavolajte nám na bezplatnú infolinku alebo napíšte e-mail.