Top

BLOG - ČLÁNOK

Automatické ovládanie garážových brán: Zistite, ako funguje

3. 7. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Automatické ovládanie garážových brán: Zistite, ako funguje

Garážová brána by mala byť nielen funkčná a pekná, ale mala by vám tiež poskytovať komfort, aký si zaslúžite. Predstavte si, že ju môžete otvárať pomocou smartfónu odhocikiaľ. Naše pohony automatických ovládaní si bližšie predstavíme v článku.

Otvárenie garážovej brány je dnes jednoduchšie, ako by sme si mysleli. Nemusíme sa manuálne zaťažovať jej vyklápaním či rolovaním. Stačí, keď využijeme šikovnú pomôcku, a to diaľkový ovládač.

Oceníte ho vždy, keď budete z práce unavení a jediné, na čo budete mať energiu, je jedlo a oddych pre televíziou. 🙂 S diaľkovým ovládaním totižto zaparkujete v garáži bez vyjdenia z auta. Dokonca si v niektorých prípadoch viete otvoriť garážovú bránu aj mobilom. Neveríte? V článku vám predstavíme niekoľko značiek pohonov, ktoré sa vám môžu páčiť.

Somfy

Somfy je svetový líder v predaji pohonov a riadenia pre garážové brány a tieniacu techniku. Táto francúzska značka funguje už 45 rokov. Jej automatické ovládače majú niekoľko zaujímavých výhod.

V prvom rade je užitočné to, že dokážu rozoznávať prekážky pri pohybe. Musia však byť vybavené príslušnými fotobunkami. Bránu viete otvárať čiastočne i úplne, čo je výhodné napríklad pri častom prechádzaní. Pohony majú tichý chod a jednoduché ovládanie. Bránu možno ovládať aj mobilom.

Erte

Pohony značky Erte sú cenovo dostupnejšie. Dodávajú sa s remeňovou alebo reťazovou dráhou. Využívame ich ako pri sekcionálnych, tak aj krídlových typoch brán.

Pohony pre priemyselné brány

Priemyselné brány majú silnejšiu konštrukciu, vydržia až 20 000 cyklov. Pri priemyselných bránach sa preto využívajú iné typy pohonov, u nás sú to značky FORCE, SOMMER a NICE. Zabezpečujú bezproblémový chod brány, ktorá je intenzívne zaťažovaná po celý deň.

Vyberajte si kvalitných dodávateľov

Elektronické ovládanie garážových brán je dozaista užitočné. Odbremeňuje vás od manuálneho zdvíhania brány a umožňuje vám zaobchádzať s ňou absolútne pohodlne. Pri výbere pohonu však určite dbajte na spoľahlivosť dodávateľa. Nejde predsa o kus nábytku, ktorý môžete po roku používania vymeniť.