Top

BLOG - ČLÁNOK

Akými spôsobmi môžete otvárať garážovú bránu?

6. 5. 2016 | Martin Kotrbčík | Poradenstvo
Akými spôsobmi môžete otvárať garážovú bránu?

Jedna vec je vybrať si garážovú bránu a druhá vec rozhodnúť sa, ako ju budete otvárať. Mechanicky alebo s diaľkovým ovládaním? Existujú aj ďalšie spôsoby a my vám o nich povieme niečo viac.

Ovládanie na diaľku

Pri niektorých garážových bránach nemusí byť diaľkové ovládanie samozrejmosťou. Môžete sa totiž rozhodnúť, či chcete bránu otvárať ručne alebo nie. Výhodou diaľkového ovládania je, že si bránu dokážete otvoriť zo vzdialenosti 20 až 50 metrov. Kým teda prídete k bráne, bude už otvorená a vy do nej auto iba schováte. Mechanické ovládanie už nie je také pohodlné, no niekto má rád klasiku.

Zadovážte si núdzový otvárač brány

Ak by nastal výpadok prúdu a máte bránu na elektrické ovládanie, potrebujete mať aj núdzový otvárač brány. Tento otvárač môže byť vonkajší alebo vnútorný a otvoríte ním garáž mechanicky. Vonkajší otvárač využijete najmä vtedy, ak nemáte garáž prepojenú priamo s domom.

Aj mobil vie otvoriť garážovú bránu

Aby tých možností, ako bránu otvoriť, nebolo málo, novinkou je otváranie brán pomocou mobilného telefónu. Potrebujete takzvaný GSM prijímač. A ako to funguje? V zariadení sa nachádza SIM karta, takže vy GSM systém jednoducho iba prezvoníte. A čo je skvelé, neplatíte za to žiadne poplatky.GSM ovládanie má vaše telefónne číslo zaevidované, a preto vám bránu otvorí. Samozrejme, bránu dokážete otvoriť z viacerých mobilných telefónov, záleží na vás, komu z vašich blízkych dáte takúto možnosť.

Bezpečnosť s kódovacím systémom

Kódovací systém pre garážovú bránu

Ak chcete mať svoju garáž perfektne ochránenú pred cudzími návštevníkmi, zaobstarajte si kódovací spínač. Pred vstupom do garáže musíte zadať číselný kód, ktorý vám bránu otvorí. Je to naozaj bezpečné riešenie, najmä ak v garáži nemáte len auto, ale aj iné drahšie veci.

Systém na kód využijete, keď napríklad pracujete v záhrade a nechcete so sebou stále nosiť diaľkové ovládanie. Ľahko by ste ho mohli stratiť. S kódovacím systémom sa vám to stať nemôže. Vo väčšine prípadov sa umiestňuje na vonkajšiu stranu garáže. Jediné, na čo by ste mohli zabudnúť, je heslo. Preto si dajte pozor, aby sa vám niečo také nestalo.

Možnosť otvárania pre náročných

Dnešné možnosti sú ale samozrejme široké, preto existuje aj externý prijímač, s ktorým môžete ovládať kódovanie a otváranie brány. Všetko v jednom. Záleží len na vašich potrebách, teda na tom, čo je pre vás výhodnejšie a pohodlnejšie.

Garážové brány nájdete v Lamellande

Rôzne druhy garážových brán nájdete v Lamellande. Sekciové, dvojkrídlové či rolovacie , vyberte si podľa svojich predstáv a zvoľte si spôsob ich otvárania. Tím Lamellandu vám s výberom rád pomôže.