Top

BLOG - ČLÁNOK

Aký je rozdiel medzi priemyselnými a klasickými bránami?

30. 1. 2018 | Martin Kotrbčík | education
Aký je rozdiel medzi priemyselnými a klasickými bránami?

Kedy si vybrať priemyselnú a kedy klasickú garážovú bránu? Pripravili sme pre vás stručný prehľad garážových brán a toho, ako sa od seba líšia priemyselné a klasické brány.

Klasické garážové brány

Klasické garážové brány netreba predstavovať a poznáme ich všetci. Ide o garážové brány do rodinných domov či typické mestské garáže. Najpoužívanejším typom sú sekciové garážové brány, ktoré za svoju popularitu vďačia najmä širokým možnostiam prevedenia a povrchovej úpravy. Medzi najobľúbenejšie patria aj vďaka nízkej hlučnosti a jednoduchosti ovládania.

Ak ale hľadáte bránu, ktorá neznižuje strop a nezasahuje do interiéru, rozhodnite sa pre dvojkrídlové garážové brány, ktoré sa otvárajú ako klasické dvere. Tým nezasahujú do vnútorného priestoru, čo ocenia najmä majitelia menších garáží.

Priemyselné garážové brány

Pri priemyselných garážových bránach je viac ako ich vzhľad dôležitá ich funkčnosť. Spĺňajú viacero technických požiadaviek navyše, ktoré sú vyžadované pre priemyselné budovy. V širokej škále typov kovania ich môžeme namontovať do väčšiny stavebných otvorov. Používajú sa pre výrobné haly, obchodné priestory, umývacie linky a mnohé iné.

Priemyselné brány sú vyrábané na mieru podľa potrieb zákazníka a majú polyuretánovú izoláciu. Na výber máme zo sekcionálnych, krídlových alebo rolovacích priemyselných brán podľa požiadaviek priestoru.

TIP: Prečítajte si, ako na údržbu garážovej brány.

Aké sú rozdiely a ako si vybrať?

Klasické garážové brány disponujú rôznymi dizajnovými prevedeniami, keďže sú primárne určené pre použitie v rodinných domoch a súkromných garážach tak, aby ladili s domom a dotvárali jeho estetickú stránku. Vyznačujú sa jednoduchosťou ovládania, rôznymi farebnými prevedeniami a ovládacími možnosťami. Pri priemyselných bránach sa sústredíme najmä na ich funkčnosť a technické prevedenie.