Top

BLOG - ČLÁNOK

Aké najčastejšie problémy s garážou riešime?

25. 6. 2016 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
Aké najčastejšie problémy s garážou riešime?

Kúpili ste si modernú a funkčnú garážovú bránu, ale ani to nie je zárukou, že sa pri nej nestretnete s problémom. Možno by ste sa čudovali, koľko ľudí rieši podobný problém. Rozhodli sme sa spísať niekoľko najčastejších problémov. Niekedy je ich riešenie celkom blízko.

Brána sa samovoľne otvára.

Myslíte si, že u vás straší? Ak sa vám už niečo podobné stalo uprostred noci, nebojte sa, nestraší u vás a ani nie ste jediní, ktorí niečo podobné zažívajú. Keď sa garážová brána na pohon otvorí bez toho, aby ste použili diaľkové ovládanie, riešenie môže byť doslova iba pár krokov od vás.

Môže to byť susedovým ovládačom s podobným kódovaním. Riešením je vymeniť ovládač alebo zablokovať zapísanie ďalšieho ovládača do pamäte toho vášho.

Okno v garáži. Je vôbec potrebné?

Väčšina ľudí do svojej garáže zvolí okno. Samozrejme, kvôli vetraniu a aspoň akému-takému svetlu vo vnútri. Nie je však okno v garáži viac škodlivé ako užitočné? Keď sa pozriete na súčasný trend zlodejov, zistíte, že prvá vec, na ktorú zlodej zamieri pri krádeži auta, je práve okno.
Dnes už nie je problém nezabezpečené okno vylomiť za krátky čas. Ako ekvivalent za okno môžu slúžiť vetracie mriežky alebo vetracie prieduchy v rohoch stavby.
Ak predsa trváte na malom okne, použite naň rolety, záclony alebo tmavú fóliu. Pamätajte na to, že cez nezakryté okno zlodej uvidí všetko, čo v garáži máte i nemáte.

Mám si dať zabudovať vchodové dvere do garážovej brány?

Je niekoľko druhov garážových brán, no určite nie do každej sa dajú vhodne zakomponovať dvere. Dvere ako súčasť garážovej brány majú výhodu, že kvôli drobným veciam sa dostanete do garáže okamžite a takisto sa cez ne dostane menej tepla do exteriéru ako pri sústavnom otváraní garážovej brány. Za zváženie stojí, samozrejme, koľko ste ochotní si priplatiť.

Garážová brána prestala fungovať. Čo s tým?

Ak sa vám napríklad na vyklápacej bráne odtrhne oceľové lanko, stačí ho vymeniť. Zverte však túto vec niekomu, kto sa tomu rozumie. Mali by ste odhadnúť svoje schopnosti, bezpečnosti nikdy je je dosť. Ak nechcete skončiť s úrazom alebo namontovať náhradný diel nesprávne, odporúčame vám nechať to na odborníkov.

Správne nacúvanie do garáže

Tak na toto je vám v prvom rade potrebný vodičský preukaz a nejaké tie šoférske skúsenosti. Určite sa vám zo začiatku stávalo, že ste jemne ošuchli kontajner alebo ste nezaparkovali v garáži úplne rovno. Pri tomto máme len jedno odporúčanie: prax, prax, prax. Aké máte skúsenosti s poškodením garážovej brány? A aké ďalšie problémy v súvislosti s garážou riešite?