Top

BLOG - ČLÁNOK

5 dôvodov, prečo sú sekciové garážové brány top riešením

26. 5. 2020 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
5 dôvodov, prečo sú sekciové garážové brány top riešením

Patria medzi najpopulárnejšie typy garážových brán a nie je to náhoda. Zrejme nejestvuje všestrannejší typ garážovej brány, ako je práve táto. Ak ste v oblasti garážových brán nováčikom a pokúšate sa práve zistiť viac o tom, akú bránu si namontovať do domu, tu je niekoľko dôvodov, prečo si vybrať práve sekciovú.

Sekciová garážová brána šetrí priestor

Je veľmi univerzálna, takže je vhodná pre väčšinu garáží. Sekčná garážová brána má vodiace koľajnice buď na strope, alebo na bočnej stene, podľa toho sa otvára buď zdola nahor, alebo vodorovne na stranu ako posuvné dvere. Dôležité je, že sa zasúva dovnútra garáže a tým nevyžaduje žiaden priestor pred garážou, ani v nej. Jedinou výnimkou, kedy by sa nedala využiť, je situácia, kedy potrebujete zachovať miesto aj na strope v garáži ako úložný priestor. V takom prípade je lepšia o čosi finančne náročnejšia rolovacia garážová brána.

Sekciová garážová brána vás nezruinuje

Napriek tomu, aká je praktická, nie je ani drahá. Aj v tom spočíva jej obľúbenosť. V Lamelland vám pripravíme cenovú ponuku na sekciovú bránu presne na mieru podľa vašich požiadaviek.

Má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti

Ak je vaša garáž súčasťou domu, tento dôvod zaváži, pretože nebudete chcieť, aby vám cez garáž unikalo teplo. Sekciová garážová brána sa dá celkom jednoducho zatepliť a odizolovať aj akusticky.

Je maximálne bezpečná

Všetky naše brány, ktoré vyrábame v Lamelland, sú samozrejme zabezpečené voči zlodejom, no navyše sú bezpečné aj pre obyvateľov domu. Napríklad, ak sa v garáži často pohybujú vaše deti, nemusíte sa o ne báť. Jednotlivé sekcie sú od seba oddelené zámkami, ktoré zamedzujú možnosti privretia prstov. Automatické garážové brány sa navyše dajú vybaviť senzormi, ktoré ich zastavia v prípade, že popod pohybujúcu sa bránu niekto prechádza.

Je odolná a má dlhú životnosť

Sekciová garážová brána vďaka svojej jednoduchosti nevyžaduje žiadnu zásadnú údržbu. U nás navyše všetky garážové brány vyrábame z najkvalitnejších materiálov a prvkov, ktoré sú uspôsobené na desiatky tisíc zdvihov. Povrchové materiály sú odolné voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam.