Top

BLOG - ČLÁNOK

4 situácie, kedy oceníte sekčné brány

11. 12. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
4 situácie, kedy oceníte sekčné brány

Výber nových garážových brán je dôležité rozhodnutie, ktoré ovplyvní celkový vzhľad vášho domu. Na trhu je mnoho variánt garážových dverí a nájsť najlepšie riešenie nemusí byť vždy jednoduché. Ak často zažívate nasledujúce 4 situácie, sekčné brány sú riešením, ktoré hľadáte.

Kúpa nových garážových brán alebo ich výmena nie je taká jednoduchá záležitosť, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Na výber je veľké množstvo garážových dverí, ktoré sa od seba odlišujú funkcionalitou, estetikou a v otázkach bezpečnosti. Sú situácie, kedy najviac oceníte sekčné brány. Nájdete sa v nich aj vy?

1. Vaša garáž je primalá

Ak máte menšiu garáž je nadľudský výkon zaparkovať auto, vystúpiť z neho a nepoškodiť seba, alebo veci okolo. Každý centimeter priestoru navyše sa počíta a sekčné brány, narozdiel od ostatných garážových dverí, majú unikátny systém zatvárania a otvárania dverí.

Vďaka tomu, že horizontálne umiestnené panely zachádzajú pod strop, ušetríte miesto, ktoré je potrebné pri otváraní a zatváraní dverí. Čím väčšie auto máte, tým viac oceníte túto vlastnosť sekčných brán.

2. Máte doma neposedné deti

Garážové dvere sú druhým vchodom do vášho domova, a preto by mali byť rovnako zabezpečené. V dome sa môžu nachádzať malé deti, ktoré radi skúšajú prebehnúť cez zatvárajúcu sa bránu alebo ju otvárať pomocou ovládača.

Sekčné brány od Lamellandu sú konštruované tak, aby boli bezpečné a je extrémne ťažké otvoriť ich silou. Automatické sekčné brány je možné vylepšiť o fotobunky a zakúpiť špeciálne príslušenstvo pre bezpečné ovládanie dverí.

3. Práve dokončujete dom

Sekčné brány sa nachádzajú v prednej časti domu a priťahujú oči okoloidúcich, takže plnia aj estetickú funkciu domu. V Lamellande sa sekčné brány vyrábajú na mieru zákazníkovi, takže nie je nutná úprava stavebného otvoru.

Na výber je veľké množstvo farieb, alebo je možnosť dodania vlastného farebného odtieňa. Sekčné brány sú dodávané s automatickým pohonom, alebo je možnosť si zvoliť manuálne ovládanie.

4. Hľadáte riešenia za rozumnú cenu

Garážové dvere sú často jedna z posledných vecí, ktorá sa rieši pri stavbe domu a na rade je aj otázka peňazí. Napriek vlastnostiam, ktoré majú sekčné brány oproti ostatným typom, sú vďaka ich popularite dostupné za prijateľné ceny.

Kvalitné sekčné brány sú takisto známe pre svoje tepelné a izolačné vlastnosti, dlhou životnosťou a nízkymi nárokmi na údržbu, čo sa tiež neskôr ukáže vo vašej peňaženke.

Situácii, kedy si vyberiete  práve sekčné brány je oveľa viac, ako bolo vymenované v tomto článku. Ak ste pre takúto bránu rozhodli, alebo ešte len uvažujete nad možnosťami, radi vám pri výbere pomôžeme.