Top

BLOG - ČLÁNOK

3 najčastejšie poruchy garážovej brány

3. 10. 2017 | Katarína Jakubeková | Poradenstvo
3 najčastejšie poruchy garážovej brány

Vyberáte si novú garážovú bránu? Neunáhlite sa. Voľba takéhoto dôležitého produktu je rovnako komplikovaná ako výber okien alebo bezpečnostných dverí. Aké 3 najčastejšie poruchy sa vyskytujú pri lacných verziách rôznych neznačkových garážových brán?

Garážová brána je tak zložitý mechanizmus, že sa na ňom môže pokaziť alebo poškodiť úplne všetko. Väčšina porúch je spôsobená neodbornou montážou, nízkou kvalitou použitých materiálov a nedostatočne prepracovaným procesom výroby, ale i nesprávnym používaním. Toto sú 3 najčastejšie poruchy.

1. Porucha motora

Motor alebo pohon garážovej brány je elektrické zariadenie. Pri jeho poruchách zaznamenávame napríklad oneskorené otváranie a zatváranie brány, nedostatočnú rýchlosť týchto úkonov alebo ich úplnú absenciu. Za poruchy motora sú najčastejšie zodpovedné chyby, ktoré vzniknú ešte pri výrobe samotnej brány. Nekvalitné materiály, zlé zapojenie, ale aj korózia dokážu znefunkčniť celý motor.

2. Mechanické časti

Poškodenie mechanických častí môže rovnako prameniť z lacných zliatin použitých pri výrobe, ale i z chýb a zlého nastavenia tohto procesu. Ďalším dôvodom môže byť rýchla a odfláknutá montáž, kedy brána (a jej mechanické časti) nie je namontovaná rovno, jednotlivé pohyblivé časti sa zasekávajú a tým sa ešte viac poškodzujú.

3. Netesniace tesnenie

Ak cez bránu do garáže fučí alebo prší, je zle osadená. Druhým dôvodom môže byť kvalita tesnenia, ktoré popraská a v dôsledku toho stratí svoje izolačné vlastnosti. Pri kombinácii týchto dvoch chýb máte o zábavu v garáži postarané.

Stavte na kvalitu

Ak sa chcete vyhnúť podobným problémom a chcete si len vychutnávať komfort a bezpečnosť pri používaní garážovej brány, obráťte sa na nás. Vyberte si vysokokvalitnú bránu presne podľa vašich predstáv a zabudnite na akékoľvek problémy s funkčnosťou.