Top

BLOG - ČLÁNOK

Tieto výhody samootváracích brán vás presvedčia

22. 11. 2017 | Katarína Jakubeková | education
Tieto výhody samootváracích brán vás presvedčia

Rozmýšľate nad kúpou samootváracej brány, no stále sa neviete rozhodnúť, či by sa vám to oplatilo? Prinášame vám zoznam výhod, ktoré vás určite presvedčia.

Pohodlie

Už  žiadne vystupovanie z auta počas dažďa či snehovej fujavice a následné bojovanie so zámkom a mechanizmom dverí. Jednoducho stlačíte gombík, dvere sa otvoria a vy pohodlne zaparkujete vo svojej suchej garáži.

Ak máte garáž s výjazdom priamo na hlavnú cestu, určite poznáte tento postup:

Otvoriť ručne bránu, vyjsť s autom na vozovku, tam zastať a blokovať cestu (a nahnevať vodičov, ktorí sa tiež ponáhľajú do práce), kým zasa bránu nezatvoríte. Podobné je to pri návrate domov. Nič také vám však nehrozí so samootváracou bránou. Dvere sa otvoria, vy vyjdete na cestu a kým sa zatvoria budete už dávno na ceste do práce.

Bezpečnosť

Automatické brány sú navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť obsluhy.

Ich pohony sú už od výroby vybavené niektorými bezpečnostnými prvkami, a tak nie je možné, aby brána napríklad samovoľne spadla a poškodila tak vozidlo či zranila človeka, čo pod ňou práve prechádza (pádová brzda).

Pohon takisto slúži ako poistka, čiže ak je neaktívny, brána je uzamknutá. Nie je preto možné napríklad vypáčiť zámok a otvoriť. Pre extra zvýšenie bezpečnosti je možné bránu dovybaviť mechanickou zarážkou.

Variabilita

Pre montáž samootváracej brány nie je nutné robiť žiadne veľké úpravy vstupu do garáže, či garáže samotnej. Stačí, aby bol priestor v okolí montáže čistý a samotný otvor omietnutý s pravými uhlami. Technici potom otvor zamerajú, poskytnú vám všetky potrebné informácie a umožnia nájsť najvhodnejšie a cenovo najvýhodnejšie riešenie.

Na výber máte až zo 4 typov brán. Tie si môžete navrhnúť podľa svojich potrieb, vybrať si farbu, zvoliť typ a počet okien, v prípade sekciových brán aj dvere. Možností je mnoho a ak si neviete rady, môžete využiť našu šikovnú online aplikáciu.

Množstvo doplnkov

Zvolením farieb to ale nekončí. Automatické brány môžu byť dovybavené mnohými inými prvkami, akými sú napríklad:

  • infrazávora a fotosenzory (pre otváranie/zatváranie bez nutnosti aktivácie ovládača),
  • GSM modul pre ovládanie brány mobilným telefónom,
  • biometrický snímač pre ovládanie brány zosnímaním prsta,
  • možnosť napojenia brány k inteligentnému systému riadenia domácnosti (tak vám napríklad brána odošle SMS, keď sa otvorí),
  • drôtová či bezdrôtová klávesnica

Kvalitný výrobca vie ale dodať aj neštandardné bezpečnostné prvky. U nás sa stačí informovať predajcov ohľadom ďalších možností doplnkov z ponuky.

Nenáročná údržba

Aby vám brána slúžila spoľahlivo dlhé roky nie je nutná žiadna špeciálna údržba. Stačí udržiavať okolie brány čisté a v prípade roletových či sekciových brán občas skontrolovať vodiace lišty.

Na koniec už len dodáme, že brány majú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, tichý chod a použité sú len kvalitné materiály.