Top

BLOG - ČLÁNOK

Viete, ako vybrať farbu a vzor elektrickej brány?

18. 4. 2018 | Katarína Jakubeková | Dizajn
Viete, ako vybrať farbu a vzor elektrickej brány?

Ako si vybrať správnu farbu elektrickej brány, aby ladila k domu a neboli ste na smiech susedom? Vyskúšajte Lamelland designer, vďaka ktorému dostane cit pre ladenie farieb aj vaše dieťa. Pripravili sme pre vás pár užitočných tipov, ako vybrať farbu a vzor elektrickej brány.

Elektrické brány Lamelland si naši zákazníci obľúbili už dávno. Množstvo farebných prevedení a široké spektrum vzoriek im dáva voľnú ruku pri plánovaní dizajnu tohto výrazného prvku v architektúre rodinných domov.

Elektrické brány musia ladiť k domu aj záhrade

Naše vzory elektrický brán dávajú zákazníkom pri plánovaní niekoľko možností. Či už si zvolíte luxusné, alebo rustikálne vzory, zabezpečíme vám aj integrované vstupné dvere, či rôzne typy kovaní.

Navyše, naše široké farebné prevedenia sa postarajú o perfektné zladenie s oknami a fasádou domu.

Nezabudnite ani na okolie

Pri plánovaní dizajnu elektrickej brány zohľadnite aj jej okolie a nezabudnite ani na záhradu. Ak je navrhnutá skôr geometricky ako prírodne, siahnite po luxusnejších prevedeniach. Naopak, keď máte vidiecku záhradu, rustikálne vzory do nej perfektne zapadnú.

Či už si vyberiete antracit, mahagón, svetlý dub, alebo čistú bielu, dbajte aj na farbu okeníc. Výrazné kontrasty nebudú vyzerať vkusne. Vlastnú bránu si skúste navrhnúť v Lamelland designer.

Pri výbere farby elektrickej brány skúste pomôcku architektov

Extra tip: Pri výbere farby elektrickej brány vám odporúčame vyskúšať aj Oswaldov farebný kruh.

Radi ho používajú architekti a dizajnéri, ak si nevedia rady s ladením farieb. Pozostáva z dvanástich farebných políčok. Farby, ktoré sú na kruhu umiestnené vedľa seba spolu ladia. Naopak, tie, ktoré sú oproti, vzájomne kontrastujú. Zlaďte farbu elektrickej brány s okenicami a kontrastom a vyhnite sa kontrastom.