Top

BLOG - ČLÁNOK

Rolovacie garážové brány: Do domu či haly?

11. 9. 2018 | Martin Kotrbčík | education
Rolovacie garážové brány: Do domu či haly?

Rolovacie garážové brány sa hodia najmä pre zákazníkov, ktorí si nemôžu dovoliť plytvať miestom okolo garáže. Sú úsporné svojou veľkosťou, vyznačujú sa vysokou kvalitou a takisto aj priaznivou cenou. Zistite, či sa táto brána hodí aj pre vás.

Rolovacie garážové brány sú vyrobené z hliníkových lamiel s výplňou z polyuretánovej peny, čo im dodáva výborné izolačné aj pevnostné vlastnosti. Tieto lamely sa pri otváraní rolujú do schránky umiestnenej nad vchodom do garáže. Nezaberajú tak žiadne ďalšie miesto vnútri ani vo vonkajšom okolí garáže.

Auto je v bezpečí, aj garáž je celá

Rolovacie garážové brány sú vo všeobecnosti známe pre svoju kvalitu, bezpečnosť a cenovú dostupnosť. Ich ďalšou nezanedbateľnou prednosťou je aj to, že kvôli montáži takejto brány nemusíte prerábať celú vašu garáž. Prispôsobia sa prakticky akémukoľvek vchodu do garáže.

Polyuretánová pena nepôsobí izolačne iba čo sa tepla a zimy týka, ale úspešne izoluje aj hluk. Jediný hluk vo vašej garáži bude teda zvuk motora vášho bezpečne uskladneného auta. Za bezpečnosť môžete ďakovať bezpečnostným pružinám zabraňujúcim nadvihnutiu brány.

Do domu, haly alebo výkladu

Rolovacie garážové brány sa využívajú predovšetkým na uzatváranie garáži. Často sa nimi však zabezpečujú aj presklené vchody alebo napríklad aj také výklady v obchodoch. Najčastejšie môžete rolovaciu bránu nájsť pravdepodobne na výrobných halách či v iných priemyselných objektoch. Výnimkou ale nie je ani ich prítomnosť v rodinných domoch. Práve v takých, kde nezostalo priveľa miesta okolo garáže na manévrovanie s veľkou bránou.

Rolovacej bráne záleží aj na vašom účese

Na rolovacej bráne je skvelé to, že ovládať ju môžete priamo z auta. Stačí vám na to obyčajné diaľkové ovládanie. Túto výhodu oceníte najmä vtedy, keď vám hrozí, že po vystúpení z auta budete okamžite vyzerať akoby ste práve vyplávali z dna Mariánskej priekopy. Už ani v daždi či snehovej metelici sa teda viac nemusíte obávať o svoj účes. Garážová brána ho zachráni.

Nedá sa presne určiť, či je táto brána vhodná skôr do domácnosti alebo pre priemyselné budovy. V priemyselných budovách je cenená najmä jej úspornosť, cenová dostupnosť, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a takisto aj rýchle otváranie. V domácnosti si ju zase môžete ceniť aj pre jej dlhú životnosť a bezpečnosť. Ak neviete, ktorá rolovacia brána by bola pre vás, pozrite si ponuku Lamellandu. Vyberať si je z čoho.