Top

BLOG - ČLÁNOK

Nezabudnite na priestor pred garážou. Vylepšia ho tieto vychytávky.

4. 8. 2016 | Katarína Jakubeková | Dizajn
Nezabudnite na priestor pred garážou. Vylepšia ho tieto vychytávky.

Staviate garáž a rozmýšľate, ako bude vyzerať okolie okolo nej? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré jej dodajú šmrnc a vytvoria efekt krásneho exteriérového priestoru.

Cesta do garáže

Pred garážou potrebujete veľa miesta pre jednoduché parkovanie. To znamená, že umiestňovať v jej tesnej blízkosti nejaké komponenty by nemuselo dopadnúť dobre. Veľká a široká cesta pred garážou pôsobí majestátne. Keď vyberiete pekný vzor a farbu, výsledok bude dokonalý. Dajte si ale pozor, aby ste nevolili príliš farebné kombinácie, ktoré nebudú ladiť s fasádou garáže či domu.

Garáž rodinného domu

Vonkajšie osvetlenie

Vau! Pár svetiel dokáže divy. Okrem toho, že bude vždy vidieť, čo sa v okolí garáže deje, bude to vyzerať naozaj dobre. Pár svetiel umiestnite priamo nad garáž, ďalšie môžete umiestniť v okolí domu. Napríklad zapichnite menšie svietiace lampy do zeme pozdĺž prístupovej cesty do garáže.

Garáž a vonkajšie osvetlenie

Zeleň urobí divy

Udržiavaný anglický trávnik v okolí garáže je základ. No oživíte ju aj rôznymi skalkami, rastlinami alebo tujkami v kvetináčoch. V tomto prípade sa ale poraďte so záhradníkom, ktorý vám vyberie najvhodnejšie typy rastlín a stromov. Super voľbou sú menšie dreviny, ktoré sa dajú tvarovať. Myslite aj na to, že rastliny nekvitnú celý rok, preto sa pri výbere neriaďte iba kvetmi.

Garáž v krásnom prostredí

Ak chcete okolie garáže zútulniť, vybudujte si v jej okolí schodíky, okrem ozdobných rastlín zasaďte vyššie stromy a využite kamenné obloženie.

Útulná garáž

Kombinácia farieb

Celkový dojem garáže vylepšíte aj kombinovaním farieb. Teda garážovej brány s fasádou domu.

Garáž_kombinácia farieb

Na túto vec ale musíte myslieť už pred samotným výberom brány. Na obrázku vidíme zaujímavé pastelové farby. Sú tam štyri kombinácie farieb, no nič násilné, všetko spolu ladí a vytvára príjemný dojem.