Top

BLOG - ČLÁNOK

Najefektívnejšie typy garážových brán za rozumnú cenu

17. 6. 2019 | Katarína Jakubeková | education
Najefektívnejšie typy garážových brán za rozumnú cenu

Čo to znamená, keď sa povie efektívna garážová brána? Pre nás to znamená zariadenie, ktoré je jednoduché na používanie, šetrí nám čas a zároveň plní tú najhlavnejšiu funkciu – bezpečnosť. A ak by malo byť ešte za rozumnú cenu, prečo nie? Zladiť tieto požiadavky nie je vždy jednoduché.

Aby bola garážová brána naozaj efektívna, teda…

  • Aby ste jej otváraním a zatváraním nestrávili denne polovicu času, ktorý vám trvá dostať sa do práce, a nemokli zbytočne v daždi,
  • Aby vám ju nevykradol prvý zlodej, ktorý pôjde okolo,
  • A aby ste zbytočne nemuseli strácať nervy a liezť z auta zakaždým, keď niečo nefunguje,

… obávame sa, že takáto brána bude aj čosi stáť.

Ale napriek tomu môžete aj pri menšom rozpočte dostať adekvátnu protihodnotu. V zásade ak nebudete nároční na vzhľad, prípadne hlučnosť pohonu, a takisto nemáte obmedzenia týkajúce sa priestoru, na ktorý sa má brána nasadzovať, tak môžete na každom type brány ušetriť. Pretože tak, ako sme už v minulosti písali, na cenu garážovej brány vplývajú hlavne dodatočné požiadavky, s ktorými sa nerátalo pri stavbe, a teda jedným slovom, garážová brána na mieru bude vždy drahšia.

Efektívny automatický pohon

Je vlastne jedno, ktorý typ brány si vyberiete: či to bude sekciová, rolovacia alebo krídlová. Moderné garážové brány, ktoré naozaj uľahčia život, sú dnes už všetky na automatický pohon. Avšak je mnoho možností, ako zariadiť automatické otváranie brány. Aj u nás vám vyrobíme garážovú bránu na mieru s najjednoduchším ovládaním cez smartfón, pričom pohon bude tak tichý, že si ani nevšimnete, kedy váš partner zaparkoval v garáži napojenej na dom. Ale cena bude vyššia.

Ak teda môžeme poradiť, tak znížte nároky na typ pohonu a prípadne obetujte tichý chod motora.

Minimálna potreba servisu

Prechádzame tak k ďalšiemu bodu a to je životnosť a bezúdržbovosť. Tu poradíme len jedno: vyberajte si kvalitu. Tá závisí samozrejme od materiálov a výrobcu. Hľadajte osvedčené firmy, ktoré garážové brány vyrábajú dlho a vyznajú sa. Dôležitá je kvalita pohonu a motora, aby sa nestávalo, že sa brána zasekne. Všeobecne ak sa sústredíme na typ, tak najdlhšou životnosťou sa môžu pochváliť sekčné garážové brány.

Bezpečnosť garáže

Aj keby pre vás efektivita garáže značila len jedno z toho, čo spomíname – tak by to rozhodne bol tento bod. Pretože garáž nemá slúžiť na to, aby ste sa vyhli škrabancom na aute, garáž znamená hlavne bezpečnosť vášho auta. A spolu s ním i ostatných uložených vecí.

Dobrá správa je, že bezpečne sa dá zariadiť každý typ brány. Zamerajte sa na zámky, ukotvenie vecí v garáži, a ak ešte len staviate, odporúčame vyhnúť sa oknám, ktoré lákajú zlodejov. V tomto smere neexistuje obmedzenie týkajúce sa typu brány, bezpečnosť závisí hlavne od počtu bezpečnostných prvkov. Tie sa dajú zariadiť aj dodatočne.