Top

BLOG - ČLÁNOK

Krídlové brány v minulosti a dnes

14. 7. 2017 | Katarína Jakubeková | Zaujímavosti
Krídlové brány v minulosti a dnes

Naši otcovia a dedkovia si mnoho vecí „majstrovali“ sami. Boli hrdí na to, že vlastnoručne zhotovili striešku na terasu, postavili garáž či záhradný domček. Súčasťou týchto mini stavieb boli väčšinou krídlové brány, ktoré sa v minulosti používali najčastejšie.

Dvojkrídlová brána so zámkom a kľučkou bola zhotovená z drevených latiek. Dvierka boli však ťažké na manipuláciu. Pre dnešný svet by nebola takáto brána natoľko praktická, ale určite by sa jej potešili nadšenci vintage štýlu.

Krídlové brány sú jednou z najstarších verzií brán, no v súčasnom prevedení vyzerajú inak a sú, samozrejme, komfortnejšie. Využívajú sa nielen pri otváraní garáže, ale aj domácej dielne a záhradného domčeka.

Z čoho sú vyrobené?

Z hliníkových profilov a 40 mm panelov, ktoré sú izolované polyuretánovou penou. Je možné si zvoliť aj iba jedno krídlo a jeho šírku prispôsobiť podľa seba. Väčšina krídlových brán sa hodí skôr do nevykurovaných objektov.

Okienka a farebné možnosti

Nič nepokazíte, ak svoju bránu zladíte do bielej farby. Biely bude jej profil, ako aj panely krídel. No ak vám biela nevyhovuje, môžete si vybrať niektorú z RAL farieb alebo lamináciu fóliou. Výplne krídel nemusia byť iba hladké, ale aj so vzorom.

Presvetľovacie okienka sú príjemným skrášlením brány. Aby farebne nevytŕčali, viete ich zladiť s farbou panelov. Najčastejšie sa vyrábajú z PVC.

A ich nevýhody?

Nevýhodou krídlových garážových brán je, že zaberajú miesto pred vstupom. Teda ak nemáte dostatok priestoru pred garážou, bude pre vás užitočnejší iný typ brán.

Moderné krídlové brány za priaznivé ceny

Krídlová brána je stále vhodným riešením otvárania garáže. Využijete ju najmä vtedy, keď nemáte vo vnútri garáže dostatok priestoru na osadenie sekciovej brány. S možnosťami dizajnu a elektronickým ovládaním skvelo zastúpi všetky iné alternatívy brán. Ak by ste o ňu mali záujem, zdarma vám vypracujeme cenovú ponuku.