Top

BLOG - ČLÁNOK

Atraktívne štýly garážových brán, ktoré si vás získajú

27. 5. 2016 | Katarína Jakubeková | Dizajn
Atraktívne štýly garážových brán, ktoré si vás získajú

Nie je dôležité len to, či vám bude stáť v garáži Mercedes alebo Škoda, ale aj to, ako sa postaráte o jeho bezpečnosť. Garážová brána ako voľba číslo jeden ho ochráni pre mrazom, horúčavou či zlodejmi. Jej dizajn si vychutnajte na niekoľko spôsobov.

Tradičný

Biela je farbou čistoty, neutrálnosti a ľahko sa kombinuje s inými farbami. Pri bielej garážovej bráne si dovolíte odviazať fantáziu pri fasáde budovy. Garážová brána by mala byť totiž architektonickým prvkom, ktorý ladí k zvyšku domu. To, aby nebola fádna, zabezpečia kazetové alebo lamelové motívy na jej povrchu.

Tradičná garážová brána

Drevený

Stavby z dreva vám zaručia nízke poplatky za energie prekrásny dizajn, ale musíte myslieť aj na ich pravidelnú údržbu. K tomuto typu stavby sa hodí garážová brána v prírodnom štýle. Pre ľudí, ktorých láka prirodzený vzhľad, ale prírodné materiály sú pre nich príliš drahé, sú vhodnou alternatívou imitácie dreva – dubu, buku, borovice, mahagónu…

drevena_brana

Farebný

Farebný neznamená gýčový. Veselé farby sú skvelým spestrením neutrality a nosičom dobrej nálady. Pestrofarebné stavby sú pre nás často vyzývavé, ale prečo? Stačí, keď sa naučíte využívať ich s mierou. Keď chcete spraviť rozumný kompromis, zvoľte si farebnú garážovú bránu. Fialová v kombinácii s čiernym kovaním je elegantná a štýlová.Farebná garážová brána

Francúzsky

Ku ktorej krajine by ste priradili tento štýl? Na obrázku vidíte typické okenice francúzkeho mesta. Stačí, keď sa prejdete Rímom a uvidíte ich v plnej kráse. Tento francúzsky (vidiecky) štýl si vás získa jednoduchosťou, inakosťou a prírodným vzhľadom. Garážová brána umiestnená do renovovaného staršieho domu mu dodá úplne iný nádych.

Francúzska garážová brána

Garážová brána lepšia ako SBS-kár

Bezpečnosť by ste mali dať na prvé miesto. Pri našich garážových bránach máte na výber z rôznych možností otvárania, zateplenia, kovania, ako aj vzorov a povrchových úprav.

Mať drahé výkonné auto ešte neznamená, že vám vydrží naveky. Keď ho nechcete mať doškriabané a vystavené vrtochom počasia, mali by ste ho umiestniť do garáže. Viete si prestaviť, že takéto Lamborgini by ste odvrhli na ulicu? 🙂

Garážová brána_SBSkár

Samozrejme, ak bývate v paneláku, „s garážovaním“ to nie je jednoduché. Avšak v rodinnom dome ho určite využite. Aká máte otázky, kontaktuje Lamelland.