Top

BLOG - ČLÁNOK

Ako vylepšiť garáž a garážovú bránu

29. 4. 2016 | Katarína Jakubeková | Dizajn
Ako vylepšiť garáž a garážovú bránu

Rozmýšľate nad tým, že vaša garáž už nevyzerá tak dobre? Máte veľa možností, ako to zmeniť a vylepšiť ju. Niekedy stačí iba malý nápad, ktorý urobí veľké veci. Prečítajte si naše tipy.

Otvorte garážovú bránu do iného sveta

Ak chcete so svojou bránou urobiť niečo naozaj kreatívne, vyskúšajte obrovské 3D nálepky, ktoré premenia garáž na iný svet. Vyzerajú ako skutočné, no je to iba očný klam. Garáž môžete zmeniť, na čo len chcete. Napríklad na klietku s dravým zvieraťom, pláž s oceánom, les, garáž s perfektným športiakom… Takéto obrázky si môžete aj namaľovať, teda ak máte na to umelecké schopnosti.

Obrazy zmenia atmosféru

Garáž si môžete zútulniť napríklad obrazmi. Môžu byť na nich starodávne autá, pekné dievčatá alebo obrazy od vašich obľúbených umelcov či od vašich detí. Dnes už garáž nie je iba miesto pre auto, ale aj pre naše potešenie.

Zmena a poriadok v jednom

Ak je vaša garáž väčšia a okrem auta sa do nej zmestia aj iné veci, urobte v nej poriadok. A to tak, že do nej dáte rôzne skrinky a poličky. Nemusíte kupovať nový nábytok. Zoberte starý a natrite ho rôznymi farbami. Garáž dostane nový „oblek“ a bude to úplne iné miesto. Okrem toho získate aj odkladací priestor pre technické i záhradné náradie. Budete mať väčší prehľad o tom, kde čo máte uložené.

Využite dekoračné prvky

Garážová brána so vzorom

Ak vaša garáž potrebuje oživiť, dekory sú ideálnou možnosťou. In sú drevené dekory, ale využiť môžete, samozrejme, aj iné materiály. Dekorácie môžu mať tvary geometrických útvarov, môžu znázorňovať kvety a dajú sa skombinovať aj so sklom.

Elektrický pohon

Poznáte to. Zastavíte s autom pred garážovou bránou, musíte vystúpiť a otvoriť bránu. Po zaparkovaní vás zase čaká zatváranie a zamykanie brány. To, že máte klasický typ brány neznamená, že sa to nedá zmeniť. Nechajte si nainštalovať na bránu elektrický pohon a bude sa vám do garáže parkovať pohodlnejšie. Oceníte to najmä v zime.

Vylepšiť si garáž môžete aj úplne novou garážovou bránou. Pozrite si ponuku Lamellandu a vyberte si garáž podľa svojich predstáv.