Top

BLOG - ČLÁNOK

6 skrášlení garážovej brány, ktoré máte na dosah ruky

22. 4. 2016 | Katarína Jakubeková | Dizajn
6 skrášlení garážovej brány, ktoré máte na dosah ruky

Myslíte si, že na to, aby vám doma stála pekná a štýlová garáž, potrebuje veľa času, peňazí a úsilia? Omyl. Presvedčíme vás, že šikovným spojením nápadov a doplnkov spravíte zo svojej garážovej brány fešandu, ktorú vám bude okolie závidieť.

1. Pergola nad garážovou bránou

Zohnať niekoľko trámov, spraviť podpery a horné nosiče, to nie je až taký problém. Pre vybudovanie pergoly priamo nad garážovou bránou jej najprv potrebujete spraviť miesto a až potom môžete začať vysádzať rastliny. Najlepšie sa hodia popínavé, ktoré môžu obopínať len jednu časť podpery, ale skvostne pôsobia aj také, ktoré zakrývajú celú hornú časť a ťahajú sa do oboch strán.

2. Urobte si okolo nej záhradku s kvetmi

Ak sa vám nepozdáva údržba a starostlivosť o ťahavé rastliny, ktoré musíte pravidelne strihať, nemusíte povedať stop všetkej zeleni. Ak máte doma sekčnú garážovú bránu, črepníky s kvetmi môžete vložiť medzi pravú a ľavú časť brány. No ak aj nie, môžete ich umiestniť naokolo garáže. Vyberte si druhy, ktoré prežijú aj nepriaznivé počasie a ktoré vám nebudú život komplikovať, ale iba skrášľovať.

3. Vonkajší vypínač nahraďte lampášom

Vkusná garážová brána s lampášom

Romantika ako vyšitá. Kúsok zo stredovekých čias môžete mať doma, a to vďaka klasickému lampášu. Umiestnite ho nad garážovú bránu či po boku brány, buď jeden, alebo aj viacej. Opäť ich nájdete v niekoľkých prevedeniach, je z čoho vyberať.

4. Svetlo opäť trochu inak

Osvetlenie je pri udržiavaní funkčnosti a hlavne bezpečnosti pri vchádzaní či cúvaní dôležité. Ak chcete garážovú bránu oživiť niečím špeciálnym aj v tme, doprajte jej LED podsvietenie, aké máte napríklad v obývačke či spálni. Nielen cez deň, ale aj v prítmí bude závideniahodná.

5. Funkčnosť garážovej brány

Je vaša brána nepraktická, trochu hrdzavá a ani bezpečnosť nie je stopercentná? Potom je najvyšší čas ju vymeniť. Ak ešte žiadnu garáž nemáte a čerstvo si prezeráte ponuky, inšpirujte sa našimi garážovými bránami na Lamelland.sk. Rolovacie a sekciové sú výhodné vďaka priestorovej úspore a sekciové ešte vynikajú nízkou hlučnosťou. Dvojkrídlové garážové brány majú dlhú životnosť. Už viac ako 10 rokov zabezpečujeme pre svojich zákazníkov aj montáž a poradenstvo.

6. Nepodceňujte dizajn

Aby ste mohli tieto doplnky zakomponovať, mali by ste byť spokojní so samotným dizajnom súčasnej garážovej brány. To, o čom si poviete, že by potrebovalo pre oko pútavejšiu farbu a krajší dizajn, predsa nebudete chcieť obnovovať a vylepšovať doplnkami. Nestavajte si bariéry vo farbách, pretože v súčasnosti nie je ničím zvláštnym mať modrú alebo žltú garážovú bránu. Utrieďte si však najskôr myšlienky a nápady, aké by ste chceli zrealizovať, a pozrite sa potom na kombinovateľnosť estetiky so zvyškom domu a exteriéru.
Ak je rozhodovanie ťažšie, ako ste predpokladali, vzhľadom k architektúre domu si vyskúšajte rôzne farebné možnosti v našom pomocníkovi pri výbere garážových brán. Viete si navoliť farbu domu, okien i brány a skúšať, čo sa vám z toho najviac páči. Užijete si kopec zábavy a veríme, že vám pomôže usmerniť rozhodnutie.