Top

BLOG - ČLÁNOK

5 výhod, ktorými sa môže popýšiť rolovacia garážová brána

19. 11. 2020 | Katarína Jakubeková | Dizajn
5 výhod, ktorými sa môže popýšiť rolovacia garážová brána

Najlepšia garážová brána – ktorá to je? Otázka, na ktorú neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každému môže vyhovovať iné riešenie. Požiadavky na garážovú bránu sú naozaj vysoké, musí byť totiž praktická, odolná a najmä bezpečná. Chráni nielen garáž a jej obsah, ale i prístup do domu, ak ide o riešenie, kedy je garáž situovaná ako súčasť domu. Rolovacie garážové brány patria v tomto segmente medzi najlepšie riešenia, ktoré sa hodia prakticky pre akúkoľvek garáž. Sú však okolnosti, kedy sa hodia viac – a to môže byť aj ten váš prípad.

Rolovacie garážové brány, ako už ich názov napovedá, fungujú tak, že sa lamely spojené kĺbovým spojom navíjajú na hriadeľ, čím sa podobajú na systém klasických roliet. Na oboch stranách sú zasadené vo vodiacich koľajniciach.

Rolovacia garážová brána ušetrí priestor

Keďže sa lamely schovajú do boxu alebo navijú na hriadeľ, nie je potrebné mať v garáži na strope toľko priestoru, koľko vyžaduje sekciová garážová brána. Taktiež nezaberá pri otváraní priestor pred garážou, ako napríklad krídlová garážová brána. Rolovacie garážové brány sú preto aj vzhľadom na trocha vyššiu cenu ideálne pre menšie garáže, kde treba šetriť každé miesto.

Jednoducho sa inštaluje

Je jedno, či máte novostavbu, alebo už existujúcu garáž. Rolovaciu garážovú bránu možno namontovať do akejkoľvek garáže a nevyžaduje žiadne stavebné úpravy.

Je pevná a dobre izolovaná

Lamely sú široké 5-9 centimetrov a vyrábajú sa z hliníka vyplneného polyuretánovou penou. To im dáva pevnosť a zároveň výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Vo vodiacich lištách sú vybavené viacbodovým kefkovým tesnením, vďaka čomu výborne dosadajú a utesňujú otvor. Sú dobre odolné voči vetru.

Prakticky žiadne nároky na údržbu

Okrem pravidelnej kontroly mechanizmu hriadeľa nemusíte vynakladať žiadnu námahu na údržbu takejto brány. Ak by došlo k poškodeniu lamiel, tie sa dajú ľahko vymeniť.

Možno si ju prispôsobiť podľa potreby

Rolovaciu garážovú bránu nebudete mať problém prispôsobiť fasáde. Lamely sa vyrábajú v rôznych farbách a prevedeniach, aj imitáciách iných materiálov. Navyše sa dajú do brány vsadiť aj prevzdušňovacie alebo vetracie časti.