Top

BLOG - ČLÁNOK

5 tipov, ako kreatívne využiť priestor v garáži

6. 9. 2018 | Katarína Jakubeková | Zaujímavosti
5 tipov, ako kreatívne využiť priestor v garáži

1. „Man Cave“ – útočisko pre muža

Garáž sa vždy považovala za mužskú časť domu. Čoraz viac mužov preto začína svoju garáž pretvárať na miestnosť, v ktorej môžu vypnúť a oddýchnuť si od uponáhľaného sveta. Urobiť si zo svojej garáže takúto „mužskú zónu“ je jednoduché. Potrebných je pár pohodlných kresiel, chladnička na pivo, stolík, na ktorý sa položí škatuľa s pizzou, televízor a herná konzola. Muž ku šťastiu naozaj nepotrebuje veľa…

2. Posilka priamo vo vašom dome?

Pre ľudí s aktívnejším životným štýlom je garáž prerobená na posilňovňu splneným snom. V tomto prípade nezabúdajte na zabezpečenie ventilácie. Tiež zbytočne svoju novú posilňovňu nezaplňte cvičiacimi pomôckami. Bude pre vás pohodlnejšie, ak budete mať dostatok priestoru na pohyb.

3. Útulná hosťovská izba

Ak máte väčšiu garáž, v ktorej neparkujete auto, popremýšľajte nad premenou tohto priestoru na hosťovskú izbu. Priestor zútulnite pomocou postele, nábytku a televízora, aby sa vaši hostia cítili príjemne.

4. Skúšobňa pre vašu kapelu

Je hudba vašou vášňou, no nemáte kde skúšať? Skoro každá kapela začínala v garáži. Ak sa rozhodnete pre túto alternatívu, zožeňte si pekný, ťažký koberec na zem a na steny. Koberce majú výborné odhlučňovacie vlastnosti. Tiež sú niekoľkonásobne lacnejšie ako odhlučňovacia pena. Možno nájdete svoj budúci „skúšobňový“ koberec odložený v dome vašich starých rodičov.

5. Útočisko pre domácich majstrov

Ak je pre vás najväčším relaxom manuálna práca, potom viete, že každý majster potrebuje v dome priestor na svoje náradie. Okrem toho by mala byť vaša dielňa tichým a pokojným miestom, kde môžete „pracovať“. Garáž je pre vašu dielňu priam ideálnym miestom.

Nezabúdajte na kvalitnú garážovú bránu

Či už je vaša garáž miestom pre auto, alebo ste sa rozhodli pre jeden z našich tipov, potrebujete kvalitnú garážovú bránu. Veľmi dôležité sú jej izolačné vlastnosti, kvalita použitých materiálov a profesionálna montáž. Ak chcete svoju garáž pretransformovať na obytný priestor, popremýšľajte nad možnosťou umiestnenia dverí do brány, ktoré vám uľahčia vychádzanie z tejto novej izby.