Top

BLOG - ČLÁNOK

5 najdrahších garáží na svete. Čo ukrývajú?

10. 7. 2018 | Katarína Jakubeková | Zaujímavosti
5 najdrahších garáží na svete. Čo ukrývajú?

Rozmýšľali ste už nad tým, akú si postavíte garáž a akú si k nej vyberiete bránu? Určite ste nezabudli zohľadniť šírku auta, priestor na bicykel či správne tesnenie, aby vám do garáže neprenikli myši. Avšak čo tak myslieť vo väčšom meradle? Čo ak budete potrebovať zaparkovať aj lietadlo?

Garážové brány na mieru…doslova

Pripravili sme pre vás zoznam tých najdrahších garáží na svete, ktoré majú také vymoženosti, že ihneď zabudnete na priestor na bicykel a začnete premýšľať nad lietadlom. Mať v garáži klimatizáciu len preto, aby sa nepoškodil drahý lak auta či špeciálne hrubé murivo, ktoré chráni garáž pred okolitým prostredím je level, na ktorý sa dostali niektorí majitelia garáží na svete. No a tí ostatní nezabudli ani na to, kde zaparkovať svoje lietadlo…

Miliónová garáž v New Yorku

Koľko stojí parkovanie v centre New Yorku, priamo na Manhattane? Veľa. V New Yorku sa jednoducho neoplatí vlastniť auto. Najskôr by ste museli riešiť problém dopravných zápch a neskôr parkovania. Parkovacia hodina tu stojí v priemere 30 dolárov. Čo však vlastná garáž? Ak máte zvyšných milión dolárov, jednu si môžete kúpiť priamo v centre Manhattanu.

Najdrahšia garáž v New Yorku sa nachádza v osempodlažnej historickej budove s rozmermi 3,6 x 7 metra. To je približne 25 metrov štvorcových za jeden milión dolárov. Kúpou tejto garáže zaplatíte presne toľko, koľko by vás stálo takmer 10-tisíc pokút za nelegálne parkovanie v New Yorku. Čo sa oplatí viac?

Garáž Craiga Jacksona sa opiera o skalný masív

Táto garáž bola vytvorená špeciálne pre milionára Craiga Jacksona v Paradise Valley v Arizone. Craig povedal, že miluje športové autá, ktorých má plnú garáž. Do tejto sa teda zmestí všetkých 18 zbierkových áut, ktoré vlastní, a jej budovanie trvalo viac ako dva roky. Prečo?

Pri jej stavbe musel zohľadniť aj veľkosť skalného masívu, ktorý leží pri jeho dome. Zadná časť garáže má 30 centimetrov hrubú stenu z betónu, ktorá sa opiera o skalný masív. Garáž je kruhového pôdorysu s centrálnym priestorom pre manévrovanie s autami.

https://www.youtube.com/watch?v=AfUUV-xBGtk

Garáž Toma Gonzalesa chráni auto pred klimatickými zmenami

Garáž Toma Gonzalesa je špeciálna a detailne premyslená. Jej hodnota je viac ako päť miliónov eur. Tento softvérový inžinier sa vo svojom dôchodku rozhodol postaviť garáž pre svoje autá, ktorá pripomína palác

Ako sa do nej dostanete? Špeciálnym výťahom, ktorý vás vezme do podzemia, kde vo veľkej klimatizovanej miestnosti pozoruje svoje autá. Prečo si dal taký dôraz na klimatizáciu?

Táto garáž sa nachádza pri jazere Lake Tahoe v štáte Nevada, ktorá je známa svojimi vysokými teplotami a rozsiahlymi púšťami. Autá sú v podzemnej garáži perfektne chránené pred zlými nepriaznivými podmienkami. Tom tu má okrem zbierky áut viac ako 100 druhov rôznych motoriek.

https://www.youtube.com/watch?v=5r29R1tJRRw

Garáž Johna Travoltu je súkromným letiskovým terminálom

Garáž Johna Travoltu patrí medzi najdrahšie garáže na svete. Známy herec rád robí veci vo veľkom, a preto tu okrem áut parkuje aj jeho vlastný Boeing 707. Parkovisko pre lietadlo dopĺňa aj garáž, do ktorej sa zmestí jeho všetkých 15 obľúbených áut.

Celý dom Johna Travoltu, ktorý nájdeme v teplej Floride, sa podobá na funkčný letiskový terminál s tým rozdielom, že on je jediným cestujúcim. Myslíme, že svoje lietadlo teda stihne bez problémov, nie?

https://www.youtube.com/watch?v=wTScjfUaZDY

Národné múzeum áut kráľovskej rodiny Emirates

Aj keď ide oficiálne o múzeum, táto garáž je tiež parkoviskom člena kráľovskej rodiny Spojených arabských emirátov Hamad Bin Hamdan al-Nahyana. Väčšina áut je tu plne funkčná a využívaná na špeciálne príležitosti. Nájdeme tu viac ako 200 áut značiek, ako Rolls Royce, Mercedes či najväčší Dodge Jeep.

Kvalitná garáž poskytuje dostatok priestoru a ochranu pre vaše auto či autá…alebo lietadlá 🙂 Garážové brány na mieru od Najlepších brán sú zárukou kvality a 10-ročných skúseností.