Top

BLOG - ČLÁNOK

5 kritérií, ktoré by mala spĺňať priemyselná garážová brána

25. 2. 2021 | Katarína Jakubeková | education
5 kritérií, ktoré by mala spĺňať priemyselná garážová brána

Ak ide o výber priemyselnej garážovej brány, spozornite. Nároky na bránu do firmy sú iné, než pri výbere garážovej brány do domu. V zásade ide o to, aby spoľahlivo ochránila firemný majetok, pohybujúci sa často v hodnote stoviek tisíc eur.

1.  Priemyselná garážová brána musí byť maximálne bezpečná

Aby ochránila sklad a majetok v ňom, musí mať bezpečnostné prvky, ktoré zabránia prípadnému pokusu o lúpež. Ale taktiež by ste si garážovú bránu mali vyberať podľa prostredia, v ktorom bude plniť svoju funkciu. Rozmyslite si preto, či potrebujete bránu odolnú voči požiaru, prípadne s pancierovým krytom alebo inými bezpečnostnými vlastnosťami.

2.  Musí dobre izolovať

Garážová brána by mala chrániť nielen pred zlodejmi, ale aj pred nepriazňou počasia, prachom, nečistotami a potenciálnymi výparmi medzi jednotlivými prevádzkami v podniku. Tesnenia po obvode brány by preto mali byť minimálne dvojité a zaisťujúce dostatočnú vodeodolnosť. Mala by tiež brániť úniku tepla, takže takéto brány by mali byť automaticky zateplené a mali by mať niekoľko vrstiev.

3.  Musí mať adekvátnu životnosť

Garážovú bránu do firmy nekupujeme každý rok. Je to veľká investícia väčšinou na desaťročia dopredu. Ale zároveň sa nepretržite používa, otvára a zatvára, to znamená, že by mala vydržať tisíce cyklov bez poruchy, ktorá by len skomplikovala pracovné procesy. Napríklad u nás v Lamellande vyrábame spoľahlivé priemyselné brány, ktoré vydržia až 20 tisíc cyklov vďaka odolným častiam kovania.

4.  Musí byť skladná a nezaberať zbytočne priestor

Najvyužívanejším typom brán v priemysle sú sekciové garážové brány. Ich montáž je vždy na mieru vzhľadom ku stavebnému otvoru a pri otváraní sa navíja smerom nahor na strop, kde nezavadzia. Existuje aj typ brány s vertikálnym zdvihom, určený pre veľmi vysoké budovy, pričom sa brána otvára bez navíjania vertikálne nahor. Priemyselná sekciová brána môže mať rôzne typy kovania podľa potrieb.

5.  Priemyselná garážová brána by mala byť ľahko ovládateľná

Či už si môžete dovoliť automatický, alebo manuálny pohon garážovej brány, práca s ňou by mala byť jednoduchá, aby nezaberala čas. V Lamelland tvoríme priemyselné sekciové brány, ktoré sú ľahké a jednoduché na ovládanie, s konštrukciou z pozinkovanej galvanizovanej ocele a s použitím nadľahčovacej pružiny.