Top

BLOG - ČLÁNOK

5 gýčových sekciových garážových brán

22. 4. 2016 | Katarína Jakubeková | Dizajn
5 gýčových sekciových garážových brán

V tomto článku sme pre vás vybrali garážové brány, pri ktorých majitelia domov chybovali. Nedovoľte, aby bola aj vaša garážová brána vizuálnym omylom celého exteriéru domu.

Pri výbere sekciovej brány si treba dávať pozor na farebné zladenie prvkov brány s fasádou exteriéru stavby. Farebné okná na tejto bráne nedávajú veľký zmysel. Myslite na to, že garážová brána vám bude slúžiť desiatky rokov, takže prežije mnoho chvíľkových trendy ošiaľov.

Pri pohľade na túto garážovú bránu si určite spomeniete na príslovie: menej je niekedy viac. Pri výbere brány odporúčame staviť skôr na jednoduchosť alebo na jemnejšie vzory, ktoré sa hodia k celému exteriéru stavby. V tomto prípade vzory pôsobia veľmi neesteticky a zbytočne priťahujú pozornosť.

Nevkusná garážová brána

Vzorované garážové brány sme už spomínali. V tomto prípade to nie je až taká katastrofa ako pri predchádzajúcej bráne. Názory na toto prevedenie sa môžu líšiť na základe rôzneho vkusu. Nám by sa však viac páčila jednoduchá brána v podobnej farbe bez vzorov.S farebnými garážovými bránami opatrne!

Farebná garážová brána

Farebné prvky domu, či už je to fasáda, okná, alebo garážové brány, sú celkom bežné na severe Európy. V strednej Európe však máme úplne iný vkus pri kombinovaní farieb. Ak nechcete, aby vaša brána vyzerala ako z iného sveta, zvoľte radšej jemnejšie odtiene.

Výrazné garážové brány

V tomto prípade je garážová brána najvýraznejším prvkom celej stavby. Táto farebná voľba nevyzerá až tak zle. Je však otázne, či aj za pár rokov bude majiteľ domu spokojný so svojím rozhodnutím.

Garážová brána výraznejšia ako dom

Vyberte si správne s Lamelland

U nás nájdete širokú ponuku farieb a povrchových úprav sekciových garážových brán. V Lamelland vám radi pomôžeme pri výbere brány po estetickej, ale aj technickej stránke. Nenechávajte nič na náhodu, kúpte si bránu od Lamelland.